2017 Q1 overview (lithuanian)

Go back Fri, 2017-08-25

2017 m. I ketvirčio apžvalga

 

   Lenndy apžvalgoje nagrinėjame per platformą parduotų paskolų įsipareigojimų teisių statistiką. Nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio investuotojai per Lenndy platformą prisideda prie Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo. Per šį laikotarpį jau parduota 233 paskolos už 1 585 696 EUR. Ši suma surinkta iš užsiregistravusių 1625 investuotojų, kurie vidutiniškai  uždirba 12.5% metinių palūkanų.

   Investuotojams jau sėkmingai grąžinta 281 723 EUR suma, kurioje įskaičiuotos ir uždirbtos palūkanos. Tai reiškia, kad beveik 18 % atliktų investicijų, jau sėkmingai grąžinta investuotojams be jokių nuostolių. Tiesa, Lenndy platformoje dėl techninių kliūčių buvo ir keletas vėluojančių paskolų. Ilgiausiai vėlavusi paskola – 4 darbo dienos. Tai demonstruoja puikų rizikos valdymą ir paskolų įvertinimą prieš talpinant jas platformoje.

   Pirmojo 2017 m. ketvirčio periodas apibrėžiamas 2017-01-01 ir 2017-03-31 veiklos laikotarpiu. Per šį laikotarpį Lenndy platforma pradėjo demonstruoti ryžtingą pozicijos išlaikymą minios finansavimo rinkoje. Vien per pirmąjį ketvirtį buvo surinkta investicijų už 1 234 331 EUR.  Žemiau pateikiama platformos mėnesinių investicijų augimo statistika ir išskiriami paskutiniai trys, šio ketvirčio mėnesiai.

 

 

        Kaip įprasta, platformoje daugiausiai sufinansuota verslo projektų, tačiau buvo skolinta ir fiziniams asmenims su automobilių įkeitimu. Lenndy platformoje nėra vartojimo paskolų (paskolų be turto įkeitimo fiziniams asmenims). Žemiau pateikiamas paskolų verslui ir paskolų fiziniams asmenims pasiskirstymas.

 

 

            BUYBACK garantija vis dar išlieka svarbus faktorius renkantis investicijas. Investuotojų patirtis ir sprendimai demonstuoja, kad įkeistas turtas ir jos išpirkimo garantija išlieka svarbus faktorius. Kita vertus, faktoringo paskolos taip pat išlieka patrauklios dėl trumpų terminų ir rizikos valdymo modelio. Griežtais saugikliais apsaugomos faktoringo paskolos dažniausiai grąžinamos laiku ir investuotojai nesusiduria su vėlavimų nepatogumais.

 

 

          Paskolas Lenndy platformoje suskirstėme  į 4 tipus: paskola su NT įkeitimu, paskola su automobilio įkeitimu, faktoringas (sąskaitų finansavimas) ir paskola verslui (apyvartinės lėšos). Dėl sąlyginai aukštų nebankinio sektoriaus paskolų palūkanų automobilių sektoriui partneris First Finance siūlydamas konkurencingas palūkanas padidino savo paskolų su automobilio įkeitimu portfelį. Žemiau pateikiamas šių paskolos tipų pasiskirstymas pagal paskolų kiekį ir sumas.

 

    Visus investuotojus informuojame, kad paskolos, į kurias investuojate per Lenndy platformą nėra apdraustos indėlių draudimu. Yra tikimybė, kad skolininkai nevykdys finansinių įsipareigojimų, todėl investuotojai gali prarasti dalį ar visą investuotą sumą.